Yorum Yap

Tango Modası

Tango yıllar boyu farklı kültürlerden etkilenerek günümüze gelmiştir. Tango bir salon dansı olarak, kendine has modası ve stili vardır. Dansın ruhuna uygun olarak koyu renk kıyafetler ve aksesuarlar tercih edilir. Özellikle kırmızı, bu dansın rengidir.

Elbise Seçimi

Kadınlar kendilerini daha zarif gösterecek askılı uzun elbiseler, dar bluzlar, uzun yırtmaçlı etekler giyebilirler. Erkekler ise siyah gömlek ve pantolon tercih ederken, yine koyu renk İspanyol paça rahat pantolonlar kullanabilirler.

Dans gecelerinde ve yarışmalarda kadınlar bele oturan elbiseler, uçuşan etekler giyebilirler. Özellikle topuz ya da kısa saç bu dans için uygun görülür. Erkekler ise sakal tıraşlarını yaptırmış olurlar. Kadınlar kırmızı rujları ve siyah göz kalemleri ile seyircileri bir de güzellikleri ile büyülerler. Tango’da moda her zaman dans kültürünün gelişen bir parçası olmuştur.

Ayakkabı Seçimi

Her adımda ve figürde asilliğin sergilendiği tango dansında, seçilen ayakkabılar da önemlidir. Kıyafetinizin tamamlayıcıları olarak, rengine önem vereceğiniz ayakkabılarınızın rahatlığını da ihmal etmemelisiniz. Ayağınızı kavrayarak, kolay hareket etmenize imkan verecek ürünleri tercih etmeniz kendinizi rahat hissettirecektir.

Tango dansı yaparken topuklu ayakkabı seçmeniz şıklığınızı tamamlayacaktır. Ayakkabınız ortopedik, estetik, bileğinizi iyi saran, 5-6 cm. yükseklikte, yumuşak bir malzemeden yapılmış olmalıdır. Erkekler ise topuk ve tabanların arasında çok fark olmayan modelleri tercih etmelidir.

Aksesuar Seçimi

Dans aksesuarları kıyafetlerinizin en önemli tamamlayıcılarındandır. Dans ederken çok daha zarif ve ışıltılı görünmenizi sağlayan bu detaylar rengarenk ve pırıltılı görünümleri ile güzelliğinizi ortaya çıkarırlar.

Tango aksesuarlarında en önemli unsur renk uyumunu sağlamaktır. Abartıya kaçmadan doğru bir şekilde kullanılan bilezikler, kemerler ve küpeler ile basit görünen bir elbiseyi dahi sıradanlıktan çıkarabilir modern ve göz alıcı bir tasarım haline getirmeniz mümkündür. Halka küpeler, çiçekli tokalar ve şal tango geceleri için vazgeçilmeziniz olabilirler. Böylece dans ederken daha güzel görünecek ve özgüveninizi artıracaksınız.

Yorum